Воскресенье, 19.05.2024, 15:12

Главная » 2008 » Февраль » 6 » Интервью наших гостей
Интервью наших гостей

1.Чем отличается наше село от других?

Колодко Николай Александрович - Во первых у вас есть красивая, замечательная школа, светлый, просторный, которой одно удовольствие учиться. Школьники - у вас есть, замечательный спортивный зал. Учителя педагоги, которые хорошо учат физической культуре, поэтому я думаю, ваши школьники больше любят спорт.

2.Дуобакка о5олор тоhо кыахтаахтарый?

-Бу оскуола о5олоро дуобакка т³ь³ситиhиилэниэхтэрин с³буй?

Токусаров Иван Августович - Дьарыктаннахтарына ситиhиилэниэхтэрин с³п.

-Ордук Степанов Ян, Александров Айталын учугэйдэр, улуус таhымыгар тахсыахтарын с³п.

3.Бэйэ5ит дьарыккыт туhунан кэпсиэххит дуо?

-Уорэххэ хайдах киириэххэ собуй? Холобура –аэробика5а.

-Биhиги о5олорбут туьунан санаа5ыт?

Сергеева Надежда Анатольевна- Мин дьарыгым-аэробика.

- 2-с куурус студенкатабын, норматив толоруллар, шпагат, затяжка, присидание уонна аэробнай µнкµµ оно¤уллар. Балары барытын учугэйдик сатыыр буолуохтааххын. Барыта конкурстаах.Эт-хаан  бэлэм буолуохтаах, музыканы сатаан истиэхтээххин.

-Оскуола±ыт на´аа учугэй эбит, остолобуой а´ын с³булээтим, о5олоро учугэйдэр.

-Физкультура институтугар киири², доруобай, ч³л оло5у тутуьу².

4.  Расскажите о вашей деятельности? Чем Вы занимаетесь?

-Расскажите о Чурапчинской спортивной школе?

-Ваши пожелания?

Вячеслав Николаевич Логинов -Я работник Чурапчинской спортивной школы, зав. научно-исследовательской лаборатории.

-В Чурапчинском районе есть спортивная школа им. Д.П.Коркина, которая занимается физкультурной деятельностью.

Пожелания, чтобы в этой деревне построили спортзал. Тогда молодежь еще больше будет заниматься спортом.

Желаю крепкого здоровья, будтье счастливы.

5. Биhиги оскуолабыт туhунан санаа5ыт?

- оскуолабыт о5олоро спорка сыhыаннара ханнык таhымна турар эбитий?

- дэриэбинэбит уратыта туохха к³ст³руй?

-Ба5а санаа5ыт?

6. Давыдов Петр Николаевич- оскуола наhаа учугэй эбит. Оскуола дьиннээх хаьаайыннаах, уонна дьиннээх учугэй у£рэнээччилэрдээх эбит. Олус дьэрэкээн к£стуулээх. О5олор учугэйдэр, культурнайдара к£ст£р.

- Стендэлэртэн к£рд£хх£, таhыма орто эбит.

Уратыта диэн оскуола-дэриэбинэ сиэркилэтэ буолар, ол иhин к£рд£хх£ нэhилиэк дьоно олус сэргэхтик олорорун к£рд£р£р эбит.

-Ба5а санам диэн оскуола иитиллээччилэрэ, нэьилиэк дьоно ч£л олохтоох буолун, доруобуйа5ытын харыстаан.

7.     Меня зовут Заусаева Роза Николаевна, я - учитель физкультуры №23.

Очень хорошая, уютная школа. Все очень аккуратно, дети очень приветливые, здесь работают очень интересные люди, весь обслуживающий, педагогический персонал, все замечательные люди.

Хочется заметить, что физическому воспитанию  уделено достаточно много внимания. Все детишки подтянутые, форма единая, все жизнерадостные, трудолюбивые. Хочется пожелать всем  дальнейших успехов в спорте,  учебе.

У меня остались самые лучшие впечатления о вашей школе. Всего лучшего Вам.

8. Биhиги оскуолабыт, о5олорбут тустарынан санаа5ыт?

Анисимова Ольга Прокопьевна-Оскуола5ыт сана, учугэй, о5олор уруокка к£хт££хт£р, сана оборудованиелар бааллар, ол олус киhини у£рдэр. О5олор активнайдар, эрчиллиилэрэ учугэй.

9.Бэйэ5ит тускутунан билиhиннэрэ туhу£ххут дуо?

Мостахов Алексей Егорович-Дьокуускайга тустуу Федерацията диэн баар, онно хапса5ай начальнига диэн дуоhунастаах улэлии сылдьабын, манна 1996 с.улэлиибин, 10-тахса сыл улэлээтим, Республика иhигэр к£нул тустуу уонна хапса5ай сайдыытыгар улэлэьэбин. Ол курдук бу хапса5айга саха норуотун инникин куоннэ сылдьар.

10. Улэ5ит туhунан билиhиннэрэ туhу£ххут дуо?

Александр Афанасьевич- Бу улэ5э 3 ый эрэ улэлээтим. Манна арыаллааччы быьыытынан кэлистим. Спорка тэрээьин £ттугэр улэлээбитим. Бэйэм боксанан дьарыктанабын. Спордынан дьарыктанын, ч£л оло5у тутуьун.

Хаhыаты бэлэмнээтилэр: Степанова У.И. редактор

Корреспонденнар: Степанова Настя, Андреева Лена -8 кылаастар, Иванова Нарыйа, Саввинова Сахаайа, Васильева Вероника, Филиппов Вова, Егоров Андрей 6 кылаастар, Егорова Нюргуяна-10 кылаас.

Просмотров: 758 | Добавил: sch-egoldja | Рейтинг: 0.0/0

«  Февраль 2008  »