Воскресенье, 19.05.2024, 15:15

Главная » 2007 » Декабрь » 22 » Спецвыпуск школьной газеты "Сэргэлээх"
Спецвыпуск школьной газеты "Сэргэлээх"

Сэргэлээх

(Спецвыпуск)

Ахсынньы  20  кунэ , 9:30 мунуутэ…Компьютернай кылаас  аана аhылынна.Бу ИПКРО методистара Сардаана Егоровна Коврова,, Мария Прокопьевна Фёдорова уонна курска уорэнэ сылдьар учууталлар Андрей Николаевич, Константин Николаевич мастер-кылаас ыыппыттарын корон та5ыстылар.Ол кэнниттэн биhиги Андрей Николаевичтыын уонна Константин Николаевичтыын корсон кэпсэттибит.

1.Убаастабыллаах Андрей Николаевич, эhиги мастер-кылаас ыыттыгыт. Бу мастер - кылааскыт  туох тумуктэрдээх буолла?

-         Мин Константин Николаевичтыын мастер-кылаас ыыттыбыт «Сана технологиялары физкультура уруоктарыгар туьаныы» диэн. Хас да хайысханан ыыттыбыт:

-         физкультура уруоктарыгар;

-         секцияларга;

-         араас таьымнаах курэхтэьиилэргэ;

-         элективнай курстары ыытарга.

Курс тумугунэн элбэх учууталлар интэриэhинэй улэлэрин кытта билистибит, элбэ5и биллибит-кордубут.Уонна учууталлары баар суох республика5а учуутал квалификациятын урдэтэр институппут методистара куруук маннык кэлэн уорэтэллэрэ буоллар диэн ба5а санаалаахпын.

- Мин Андрей Николаевичтыын мастер-кылаас ыыттыбыт.Уоьээ этиллибиккэ эбии этиэхпин ба5арабын. Биьиги мастер- кылааспытын улаханнык сэргээн 20 –чэ киьи сырытта уонна улэбитин соптоохтук сыаналаан субэ-ама биэрдилэр. Региональнай дистанционнай уорэхтээьин директора Сардана Егоровна улэ5ит опытын пособие онорон республика5а тар5атын, авторскай семинардары ыытын диэн рекомендациялаата.

Яковлева Алена, Петрова Марина, 10 кылаас уорэнээччилэрэ.
Просмотров: 656 | Добавил: sch-egoldja | Рейтинг: 0.0/0

«  Декабрь 2007  »