Воскресенье, 19.05.2024, 16:43

Главная » 2007 » Декабрь » 22 » Школьная газета "Сэргэлээх"
Школьная газета "Сэргэлээх"

Сэргэлээх

(Спецвыпуск)      Газета  выпускается  с  2000  года.

Иитэр - уорэтэр  улэ5э сана,  суурээннэри, хайысхалары сырдатар ИПКРО  курстара.

Онолдьо орто оскуолатын базатыгар ахсынньы 17-21 куннэригэр учууталлар идэлэрин урдэтэр институт специалистара: Коврова Сардаана Егоровна,дистанционнай уорэхтээьин региональнай киинин директора, Никифорова Евгения Степановна, Гражданскай уорэхтээьин уонна иитии кафедратын сэбиэдиссэйэ, Федорова Мария Прокопьевна, гражданскай уорэхтээьин уонна иитии кафедратын методиьа,- Ньурба оройуонун учууталларын уорэтэ сылдьаллар.

Учууталлар нэдиэлэ устата элбэ5и билиэхтэрэ, элбэххэ уорэниэхтэрэ, эссе суруйуохтара, проект онорон комускуохтэрэ. Регистрацияны барыта 56 учуутал ааста. Ол курдук оройуоммут чугас-ыраах нэьилиэктэриттэн: Антоновкаттан, Дьиикимдэттэн, Маалыкайтан, Хатыыттан, Хорулаттан, Кундээдэттэн,Ньурба куорат оскуолаларыттан   уо.д.а.сирдэртэн кэлбиттэр. Учууталлар саастара 24-эн 58 сааска диэри,араас предметтэри  уорэтэллэр, категориялара базовайтан уьулуччу урдук категория5а тиийэ.Учууталлар саастарыт-тан тутулуга суох уорэхтээьин баллысханнык сайда турар кэмигэр, билиигэ-коруугэ тардыьаллара биьигини уордэр.

КОРОТКО  О ПРОГРАММЕ КУРСОВ ИПКРО

Программа курсов ИПКРО идет по такому плану: до обеда проводятся практические занятия (интегрированные уроки, мастер классы, оздоровительные занятия). После обеда идут лекции по следующим темам:

-         «Реализация основных направлений КПМО в РС (Я)»;

-         «Цифровые образовательные ресурсы для ОУ»;

-         «ПНПО.Новое положение об аттестации учителей»;

-         «Стратегия развития воспитания в современных условиях.Нормативно-правовые документы ВР»;

-         «Критерии и показатели эффективности воспитательной работы, критерии педагогической  деятельности классного руководителя»;

-         «Система профилактики правонарушений в ОУ».

Кроме практических и теоретических занятий организаторы курсов позаботились и о досуге.В просторном светлом зале планируется  проведение спортивного соревнования, вечер отдыха «Ностальжи», интеллектуальная  игра,  «Круглый  стол» - обмен  опытом,  рефлексия.Силами участников проблемных курсов предстоит в КЦ «Сэргэ» концерт, так как учителя народ веселый, находчивый и  талантливый.

Просмотров: 825 | Добавил: sch-egoldja | Рейтинг: 0.0/0

«  Декабрь 2007  »